اخبار داغ [بایگانی اخبار سایت]

اخبار [بایگانی]

دانستنیهای گیاهان دارویی [بایگانی]

 • 1397/5/29

  عطر درمانی – قسمت اول

  کلمه عطر درمانی یا آروماتراپی به معنای درمان با استفاده از بو و عطر است و به مصرف روغن های بودار در معالجه عمومی برای توسعه سلامتی و حس خوب و حفظ تعادل بدن بر می گردد.

 • 1397/5/29

  ترکیبات طبیعی گیاهی به عنوان عوامل ضد ویروس

  در مطالعات گذشته اثرات ضد ویروس گیاهان دارویی بر مهار replication ویروس های مختلفی از جمله HIV٬ influenza و HBV گزارش شده است. ترکیبات طبیعی٬ منابع شناخته شده ای از عوامل ضد ویروس می باشند.

 • 1397/5/29

  پلی فنول ها و خواص آنها در سلامتی

  پلی فنول ها متابولیت های ثانویه گیاهان می باشند که عمدتا در میوه هایی از جمله انگور٬ سیب٬ گلابی٬ گیلاس وانواع توت ها و همچنین سبزیجات٬ میوه ها و غلات وجود دارند.

 • 1397/5/29

  رسوراترول و آلزایمر

  رسوراترول یا رزوراترول یکی از اعضا خانواده پلی فنلها به نام Viniferineاست و در گیاهانی مانند اکالیپتوس، زنبق، شاه توت، دارچین، بادام زمینی و انواع انگورها همچنین در شراب، سرکه قرمز و شكلات تلخ یافت می‌شود. این ترکیب به صورت مکمل در بازار دارویی عرضه میگردد.

 • 1397/5/29

  آثار درمانی سنبل الطیب

  در جهان کنونی با پیشرفت روزافزون علم و کشف بیماریهای جدید و همچنین ناکارآمدی بسیاری از داروهای شیمیایی در درمان این بیماریها و عوارض آنها ، توجه علم بشری به گیاهان دارویی بیش از پیش معطوف شده است. آشنايي با اين گياهان و شناخت خواص آن ها مي تواند در گسترش تحقيقات علمي موثر باشد.

 • 1397/5/28

  گياهان دارويي و درمان بيماري هاي كودكان- بیش فعالی

  • نشانه های بیماری بیش فعالی (فزون کنشی) ابتدا در دوران نوزادی ظاهر می شود و تا بزرگسالی ادامه می یابد. • از علائم این بیماری این است که کودک علاقه ای به خوابیدن ندارد. دائما بیمار می باشد. به طور مداوم گریه می کند و نیاز به توجه خاص دارد.

دوره های آموزشی [بایگانی دوره های آموزشی]

طرح های پژوهشی

استخراج تبائین از گیاه خشخاش کبیر در مقیاس آزمایشگاهی

تدوین دانش فنی و ساخت واحد نیمه ‌صنعتی تولید پودر ژل آلوئه‌ورا

بررسي اثر بخشي پونه (Mentha pulegium) در درمان بيماران مبتلا به س ...

محصولات و خدمات

ابتداي آزادراه كرج-قزوين-انتهاي جاده بهشت سكينه-مجتمع تحقيقاتي جهاددانشگاهي-پژوهشكده گياهان دارويي جهاددانشگاهي. 19-34764010-026