اخبار داغ [بایگانی اخبار سایت]

اخبار [بایگانی]

دانستنیهای گیاهان دارویی [بایگانی]

 • 1400/9/9

  خواص دارویی سنا

  گونه‌هاي اين جنس غالباً بصورت درختچه‌اي مي‌باشند. برگها مركب شانه‌اي و گلها به رنگ زرد، مجتمع در خوشه‌هاي كناري و انتهايي مي‌باشند. نيام استوانه‌اي يا پهن و مسطح با تقسيمات متعدد كه بر اثر ديواره‌بندي در جهت عرضي تقسيمات مغزدار بوده و منشاء مغز ميانبر نيام است.

 • 1400/9/8

  تاثیر گیاهان دارویی بر التهاب گلو

  التهاب گلو، به عنوان یک علامت در بسیاری از بیماری‌های عفونی و التهابی دستگاه تنفس فوقانی دیده می‌شود. این علامت بسیار شایع می‌باشد و بسیاری از عوامل ویروسی و باکتریال و حتی غیرعفونی باعث این التهاب می‌شوند و می‌تواند باعث ورم لوزه‌ها شود.

 • 1400/9/7

  گل گاوزبان ایرانی

  ساليان متمادي است كه گلهاي آن در ايران بعلت معرق بودن و دارا بودن خواص درماني ديگر مخصوصاً در رفع عوارض آنفلوانزا و سرماخوردگي مصرف فراوان دارد.

 • 1400/9/6

  پلی فنول های چای

  چای یکی از نوشیدنی های پر مصرف دنیا می باشد که حاوی ترکیبات فنولی بالایی می باشند. پلی فنول های چای به عنوان یک گروه از پلی فنول های کوچک شناخته شده اند از جمله catechins٬ flavonols٬ proanthocyanidins٬ theaflavin ها.

 • 1400/9/5

  کاربردهای درمانی کاسنی

  در دامنه‌هاي کم ارتفاع البرز، راه قزوين به رشت، اطراف رودبار، اطراف تهران و كرج، اطراف رشت، لاهيجان، فارس، بلوچستان، آبادان و نواحي كوهستاني خراسان بين بجنورد و مشهد، فريمان و بسياري از مناطق ديگر ايران پراكندگي دارد.

 • 1400/9/4

  برگ های زیتون را جدی بگیرید

  زيتون در درمان ديابت نوع 2 مفيد است و در طب سنتي از قديم استفاده مي‌شده است. تحقيقات اخير علمي هم اثر بخشي برگ زيتون را در كاهش قندخون اثبات كرده است

دوره های آموزشی [بایگانی دوره های آموزشی]

مقالات گروه های پژوهشی

گروه پژوهشي كشت و توسعه گیاهان دارویی

گروه پژوهشي فارماكولوژي و طب کاربردی

گروه پژوهشي فارماكوگنوزي و داروسازی

طرح های پژوهشی

تعیین روش های شکست خواب بذر و بهبود جوانه‌زنی بذر گونه‌های مهم گ ...

مطالعه کموتاکسونومیکی مهمترین کونه های دارویی جنس کلیماتیس

بررسی اثر بخشی عصاره های میوه و برگ قره قاط در درمان بیماران دیاب ...

محصولات و خدمات

شهر تهران-محله جمالزاده-خیابان جمالزاده شمالی-خیابان فرصت شیرازی-پلاک 43-طبقه دوم-واحد 6 - تهران - میدان انقلاب خیابان جمالزاده شمالی خیابان فرصت غربی پلاک 43 ----- کد پستی:1419815477 19-34764010-026 ------ 34764017-026 ------ 66561050-021