اخبار داغ [بایگانی اخبار سایت]

اخبار [بایگانی]

دانستنیهای گیاهان دارویی [بایگانی]

 • 1398/3/29

  مشخصات و خواص دارویی گیاه گوجی بری Lycium chinense Miller , Lycium barbarum L

  گیاهان بخصوص میوه های آنها دارای طیف وسیعی از متابولیسمهای ثانویه می باشند که فعالیت بیولوژیکالی دارند، که به دلایلی خواص آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی و ضد التهابی بطور وسیع برای توسعه داروها، مکمل های غذایی استفاده می شوند.

 • 1398/3/28

  گياه كاكائو با نام علمي Theobroma cacao

  گياه كاكائو با نام علمي Theobroma cacao، كه از آن شكلات ساخته مي شود. شكلات تلخ با پرس كردن دانه برشته كاكائو با رول هاي داغ به وجود مي آيد. پودر كاكائو حاصل گرفتن چربي آن به صورت كره كاكائو از شكلات تلخ ايجاد مي شود. شكلات سفيد با اضافه كردن شكر و شير به كره كاكائو درست مي شود. شكلات با اضافه شدن شكر و وانيل به شكلات تلخ درست مي شود.

 • 1398/3/28

  گياهان موثر در سرماخوردگي کودکان

  از آنجايي كه عفونت هاي ويروسي و باكتريايي دستگاه تنفسي فوقاني از جمله آنفلوآنزا و سرماخوردگي در كودكي بسيار شايع است، . بسياري از گياهان دارويي كه براي سرماخوردگي در بزرگسالان استفاده مي شوند، را مي توان با كاهش مقادير مصرفي و يا تجويز و دم كرده هاي رقيق تر در كودكان نيز به كار برد.

 • 1398/3/27

  خارخاسك

  خارخاسک گیاهی است که در گذشته برای کاهش چربی خون و کلسترول، رفع تصلب شرایین، انسداد و سخت شدن سرخرگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. ترکیبات این گیاه در کاهش مقدار سديم موجود در خون که باعث کاهش حفظ میزان مایعات می‌شود، موثر است.

 • 1398/3/27

  نقش قند میوه در تولید چربی کبد

  کبد چرب، یکی از معضلات امروز جوامع مختلف است که به دنبال استفاده نادرست از مواد غذایی و برخورداری از سبک‌های زندگی نامتعادل به وجود می‌آید. محققین کشور، برای دست‌یابی به روش و سبک صحیح زندگی که به کاهش این معضل می‌انجامد، پژوهشی را به انجام رسانده‌اند.

 • 1398/3/27

  عصاره مليس( Melitropic)  موثر در پيشگيري از سرطان كولون

  در مطالعه اي كه بر روي لاين هاي سلولي سرطان راست روده اتجام شده  , عصاره مليس   (Melissa Officinalis ) از تكثير سلول هاي سرطاني راست روده (كولون) پيشگيري كرد و همچنين باعث مرگ انها گرديد.

دوره های آموزشی [بایگانی دوره های آموزشی]

مقالات گروه های پژوهشی

گروه پژوهشي كشت و توسعه گیاهان دارویی

گروه پژوهشي فارماكولوژي و طب کاربردی

گروه پژوهشي فارماكوگنوزي و داروسازی

طرح های پژوهشی

تعیین روش های شکست خواب بذر و بهبود جوانه‌زنی بذر گونه‌های مهم گ ...

مطالعه کموتاکسونومیکی مهمترین کونه های دارویی جنس کلیماتیس

بررسی اثر بخشی عصاره های میوه و برگ قره قاط در درمان بیماران دیاب ...

محصولات و خدمات

شهر تهران-محله جمالزاده-خیابان جمالزاده شمالی-خیابان فرصت شیرازی-پلاک 43-طبقه دوم-واحد 6 - تهران - میدان انقلاب خیابان جمالزاده شمالی خیابان فرصت غربی پلاک 43 ----- کد پستی:1419815477 19-34764010-026 ------ 34764017-026 ------ 66561050-021